Hakkımızda

YUNUS FM KİMDİR?….

YUNUSFM 1991 yılında Eskişehir’in ilk özel radyolarından biri olarak başladığı yayın hayatını 3984 sayılı RTÜK kanununun çıkmasıyla birlikte Yunusemre Radyo Tv Yayıncılık A.Ş. olarak 1994 yılından beri sürdürmektedir. Başlangıcından bugünümüze İsim ve Frekans değiştirmeden yayın hayatında olan YUNUSFM radyo yayıncılığında Eskişehir de hep ilklere imza atan ve taklit edilen radyo olarak tanınmaktadır.

Eskişehir’in üniversite şehri olarak bilinmesiyle birlikte çok yoğun öğrenci nüfus yaşamaktadır. Son sayımlarda 100 – 150 bin civarında örgün ve açıköğretim öğrencisinin yaşadığı bilinmektedir. Bu sebeple YUNUSFM dinleyici hedef kitlesi olarak üniversite öğrencileriyle orta ve yüksek gelir grubunu hedefleyerek yayınlarına devam etmektedir. Anadolu Üniversitesi İletişim Fakültesi ve Osmangazi Üniversitesi Gençlik Kulübü tarafından 2007 yılının en iyi yerel radyosu ve RAYAD tarafından En İyi 10 Yerel Radyo yarışmasında şehrimizde ilk 10 a girebilen tek radyo olmuştur. Ayrıca YUNUSFM Programcıları En İyi Programcılar arasında  Türkiye Genelinde ilk 25 e girmiştir.

İnternet üzerinden de yayın yapmakta olan YUNUSFM En İyi Tasarım dalında da ESBİLİŞİM tarafından ödüllendirilmiştir. www.yunusfm.com.tr

YUNUS FM NE TÜR MÜZİK YAYINI YAPAR…

Kuruluş yıllarından 1999 sonlarına kadar Türkçe Fantezi Alaturka müzik yayınını 2000 li yılların başında Türkçe Pop türü müzik yayınına değiştirmiştir.Müzik seçimleri haftalık takip edilen dinleyicinin belirlediği şarkılardan oluşmaktadır. Çalınan her şarkının haftalık istatistiği tutulup şarkı adedi ve çalma saati tamamen profesyonel olarak programlanmıştır. Programcısız yayınlarda playlist çalmak yerıne Profesyonel Dj ler tarafından yapılan yayınlar kalitesinin göstergesidir. Profesyonel Radyo Otomasyon sistemleri ve dijital yayın tabanıyla Eskişehir de bu konuda da tek olan YUNUSFM teknojiyle kusursuzluğa daha da yaklaşarak saniye aralıksız yayına geçmiştir.

Ayrıca 2004 yılından bugunumuze Turkcell Super Lig Maç Yayınlarını Eskişehir de ustlenen tek radyo olmuştur. 2008 yılından itibaren ise Eskişehirspor maç yayınlarıyla anlık dinleyicide yüzbinlere ulaşmayı başarmış ve bu konuda da adını tek olarak yazdırmıştır.

YUNUS FM DİNLENME VE TANINMA ORANLARI …

Eskişehir’in ilk özel radyolarından biri olması,kullandığı teknoloji,her biri reyting canavarı programcılarıyla YUNUSFM ev-iş-oto-nette  en fazla dinlenen radyolardandır. Sektörün reyting araştırmacısı olan RİYAK ölçümlerinde de hep ilk sıralarda yer almaktadır.

YUNUS FM REKLAM PAYI … 

YUNUSFM Eskişehir iş çevreleri tarafından en fazla rağbet gören ve tanınan radyodur. Eskişehir reklam pazarının önemli bir oranına sahiptir. Bu pazar payları sağlıklı olarak ölçümlenemediği için net rakam belli olmamakla birlikte Eskişehir reklam mecrasında YUNUSFM le çalışmayan firma hemen hemen yok düzeydedir. Bununla birlikte ulusal reklam mecrası tercıhının %80-90 nını YUNUSFM de kullanmaktadır.

NE TÜR REKLAMLAR ALMAKTADIR …

YUNUSFM dinleyici ve hedef kitlesiyle orantılı olarak reklam kuşaklarında seçicilik yapmakta,reklam kuşakları Eskişehir’in seçkin firmalarından oluşmaktadır. Firmaların sezon indirimlerinde, kampanyalarında, organizasyonlarında, genel tanıtımlarında YUNUSFM i tercih etmektedirler. Reklamların eksiksiz ve tam saatinde yayınlanması, uygun fiyat-kaliteli prodüksiyon ve dürüstlük ilkesiyle hareket etmesi YUNUSFM ’in ana ilkesidir.